Ülkemizdeki disleksiye yönelik bilgi eksikliğini giderip bu alanda farkındalık yaratmak ve disleksiyi doğru bir şekilde topluma anlatmak için vakfımızı kurduk.

 Disleksiye en yakışan tanımın “disleksinin bir hastalık değil akademik bir problem” olduğunu düşünüyor ve bu düşünceyi tüm ülke geneline fark ettirmek istiyoruz. Zira biz nice Albert Einstein’ları, Thomas Edison’ları, Walt Disney’leri ne eğitimciler ne de aileleri farkında olmadığı için henüz okul sıralarında kaybediyoruz.

Ülkemizdeki insanlarımız disleksiyi dile getirmekten bile çekiniyorlar; çünkü onlar bunun bir hastalık hatta bir zeka geriliği olduğu ezberi ile yaşıyorlar. Disleksinin normal ve hatta daha yüksek zekaya sahip insanlarda görüldüğü bilinmiyor. Bundan dolayı öncelikli amacımız, disleksinin bir hastalık olmadığını anlatmak; sonrasında ise çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu dünya standartlarındaki eğitimi ve yetişkinlerimizin de farkındalığını arttırarak ülke geneline yaymak.

Vakfımız bu ihtiyaçlardan dolayı özel öğrenme güçlüğü ve algılama farklılığı olan çocuklarımıza; akademik alandaki gelecekleri için doğru eğitim alt yapılarını oluşturmak, psikolojik desteklerini sağlamak, aileleri bir araya getirerek onların sorunlarına çözümler bulmak ve bunun yanı sıra resme bütünden bakarak ülke genelindeki farkındalığı artırmak amacındadır.

Gelin, geleceğe birlikte destek olalım!