Thomas Edison Disleksi

Öğretmenim sersemin teki olduğumu söylüyor, babam da aptal olduğumu düşünüyordu. Bense artık budalanın teki olduğuma karar vermiştim.
Thomas Edison – Bilim İnsanı

Öğretmenlerim aklımın yavaş çalıştığını, asosyal olduğumu ve ölene kadar aptal rüyalarımın peşinde sersemce savrulacağımı söylüyorlardı.

Albert Einstein – Bilim İnsanı

Okuma güçlüğü çeken bir bilim adamını, bilimsel becerileri olmayan bir okur-yazara tercih etmelisiniz.

Leonardo Da Vinci/Sanatçı-Bilim İnsanı

Okul yıllarında kendimi oldukça bezgin ve cesaretim kırılmış hissederdim. Kendini sınıftan tamamen dışlanmış veya yarışın en sonunda hissetmek berbat bir duyguydu.

Winston Churchill /Devlet adamı

Ailedeki en yavaş kişi olduğumu düşünürdüm. Korkarım oldukça haklıydım ve bu gerçeği kabul etmem gerekiyordu. Yazmak ve hecelemek benim için kabustu. Yazdığım harfler asıllarından çok farklı oluyordu. Okuma ve telaffuzum da felaket derecede kötüydü.

Agahta Christie / Yazar

Dikkatimi toplamak konusunda kendimi eğitmem gerekiyordu. Daha iyisini yapabileceğimi ve aynı zamanda daha iyi okuyabileceğimi herkese göstermekti dileğim.

Tom Cruise / Oyuncu

Okulda hep kötü notlar alırdım, C’ler, D’ler ve F’ler… Sonunda okuldan kaçtım. Öğrendiğim her şeyi dinleyerek aklıma sokmam gerekiyordu. Bu da beni çok zorluyordu. Karneme hep potansiyelimi tam anlamıyla kullanamadığım notu düşülürdü…

Cher / Şarkıcı, Oyuncu

Görmezden gelmeye çalışmıştım hep. Gelişme çağında, okumayla ilgili çok problemim oldu, hiçbir zaman iyi bir öğrenci olamadım. En sonunda bundan bıktım, ve liseyi bırakmaya karar verdim. Benim için zaman kaybı olmaya başlamıştı.

Keanu Reeves / Oyuncu

BUGÜN BİR HAYATI DEĞİŞTİRİN

BİZE ANLAT
BAĞIŞ YAPIN