top of page
kids-g35a362ad3_1920-e1636458446942_edit

Eğitim ve Gelişim Kiti İhtiyaç Analizi

Sevgili Aileler,
3-5 yaş aralığındaki bazı çocuklarda odaklanma, derinlik-perspektif, zaman-mekan, yer-yön, fonolojik farkındalık konularında zorluk yaşandığı gözlenmiştir. 6-10 yaş aralığındaki bazı çocuklarda ise harf ekleme-çıkarma, aynalama, odaklanma, derinlik-perspektif, zaman-mekan, yer-yön, fonolojik farkındalık, dikkat konularında zorluk yaşandığı gözlenmiştir. Bu çocukların aileleri ise ciddi bir hüzün duymaktadır.
Türkiye Disleksi Vakfı olarak, çocuklarımızın zorlandığı bu alt başlıklarda güçlenmeleri ve gelişmelerine yardımcı olmak üzere, eğitim kitleri sağlayabilmek için bir yardım kampanyası gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu kampanya için, ihtiyaç sahibi aileleri belirleyebilmek üzere bu hazırlık çalışmasını başlattık.
3-10 yaş aralığında çocuğunuz varsa ve yukarıda belirtilen sıkıntıları yaşamaya başladıysanız, aşağıdaki formu doldurarak kampanya hazırlık çalışmamıza katılabilirsiniz. Sizlerin dolduracağı bu formlar neticesinde oluşan ihtiyaç listeleri ile kampanya dahilinde kullanılacak eğitim kitleri ve bu kitlerin sağlanmasına ilişkin bir yardım kampanyası oluşturulması planlanmaktadır.
İlginiz, çocuklarımıza daha iyi bir öğrenme hayatı sağlayabilmek için çok önemli. Vakıf olarak, bu alanda verdiğimiz hizmetlerle, sizleri yalnız bırakmayacağımızı bilmenizi isteriz. Şimdiden, katılımınız ve duyarlı yaklaşımınız için teşekkürler.
Bilgi: Formu dolduran ve ihtiyaç sahibi olduğu tanı, beyan ve belgelerin incelenmesi neticesinde tespit edilmiş ailelerle vakıf yetkililerimiz iletişime geçerek detaylı bilgilendirmede bulunacaktır.

Test Linklerimiz 

bottom of page